Dış Cephe Kompozit Giydirme

Dış Cephe Kompozit Giydirme

Kompozit panel cephe kaplama sistemi; Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Alternatif alt konsrüksiyon yapıya sahip Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır. Kompozit panel cephe sistemi ve kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır.


Formlandırılmış alüminyum kompozit panel kaplamalarının alt taşıyıcı strüktürlerinin yardımı ile mimarinize farklı yenilikler katması, sadece formları ile değil; farklı renk seçenekleri ile de mümkündür. Korozyona, ani basınç değişikliklerine ve rüzgar yüküne karşı dayanıklı bir dış cephe giydirme elemanıdır. Son derece düzgün bir malzeme olan alüminyum, işlenebilir olma özelliği ile detay çözümlerinde kolaylık sağlar.


Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan kompozit panel cephe sistemleri Alüminyum kompozit panellerinin uygulamalarında renk kartelasında yer alan 16 temel renk standart olarak mevcuttur. Kompozit panel cephe kaplama sistemi giydirme cephe uygulamasında projeye en uygun montaj sistemine kara verilip, hassas imalar parkurumuzda, uygulama sistemine uygun olarak alüminyum kompoze levha imalatı yapılmaktadır.

Alüminyum kompozit paneller bazen yapı duvarlarında güneş kırıcı veya korniş amaçlıda kullanılabilirler. Bu tip uygulamalarda normalde taşıyıcı sitem olarak çelik veya alüminyum elemanlar kullanılır.


Alüminyum, Otobüs durakları veya sirkülasyon bölgelerinin üzerini kapamada çatı panelleri olarak da kullanılabilir. Birçok projede, alüminyum paneller her hangi bir makinede bükülmeye tabi tutulmadan montaj yerinde doğal olarak bükülebilir.